Stolní tenis

Oddíl stolního tenisu byl založen v roce 1959, tehdejšími hráči byli Biegun, Grohman, Šancer, Tomanková a další. Od roku 1963 byla v pronájmu tělocvična ve které se pravidelně hrálo 3 roky. Pak byla zahájena přístavba bytu a soc. zařízení v tělocvičně se prakticky nedalo hrát. Po dvou letech, kdy stavba končila se začalo hrát pravidelně a stolní tenisté jsou nepřetržitě v soutěžích do současnosti.

Oddíl se postupně rozrůstal až do roku 1991 převážně z ropických hráčů. V roce 1991 byl zrušen stolní tenis v Mostech u Českého Těšína a většina jeho členů přešla k nám do Ropice. Takto posílený oddíl se dvaceti členy se v roce 1999 poprvé dostal do krajské soutěže, kterou opustil v roce 2002. Po získání posil z Havířova v roce 2006 se stolní tenisté opět vrátili do krajské soutěže ve které jsou i v současnosti.

Nyní máme 25 dospělých členů, jednoho juniora a čtyři žáky. V soutěžích hraje celkem pět družstev.

Říjen 2011

Obec Ropice